Yoga

 

 

 

 

 

Groepslessen

jouw wekelijkse selfcare moment

 

 

 

 

 

Creëer innerlijke harmonie

Met jouw wekelijkse selfcare moment

Iedere week kun je meerdere groepslessen volgen:

  • Yin Yoga
  • Yin & Reiki
  • Yin & Restorative
  • Embodiment Class

De lessen bieden ruimte om te ontspannen en op te laden. Door te vertragen en te verbinden met je lichaam kan je koers zetten vanuit je hart. En dat geeft je niet alleen meer rust maar ook zelfbewustere keuzes in de rest van je week.

Tijdens de lessen leer ik je op een speelse manier mediteren en emotieregulatie technieken toepassen. Ook is er aandacht voor het ontwikkelen van een helpende mindset en mindfulness. Tijdens de Yin & Reiki les leer je subtiele energie voelen en ontvang je een voedende energie-boost. De Embodiment Class combineert yoga, dans en creatieve coaching oefeningen.

De lessen zijn voor iedereen toegankelijk, of je nu beginner bent of gevorderde yoga- of meditatie beoefenaar.

Yin Yoga

Yin Yoga is een rustige variant van yoga. In deze vorm van yoga worden de houdingen langere tijd aangehouden, tussen 3 en 20 minuten. Dit werkt in op de dieperliggende weefsels, zoals het bindweefsel en helpt je soepeler te worden. Daarnaast geeft het lichaam en geest ruimte om tot rust te komen.

Met Yin Yoga krijgt het lichaam tijd om zich te ontspannen en worden de energiebanen (meridianen) gestimuleerd. Hierdoor kan de energie weer goed door je lichaam stromen. Mindfulness vormt een belangrijk onderdeel van Yin Yoga en helpt je bewust te worden van de weerstand die je tegen kan komen. Yin Yoga helpt je deze met vriendelijke aandacht tegemoet te treden.

Yin Yoga is een fijne tegenhanger voor ons westerse leven waarin yang (activiteit) vaak centraal staat. Door ruimte te geven aan zowel Yin als Yang, kunnen we balans vinden in ons leven. De les is voor iedereen toegankelijk, ook zonder yoga ervaring.

Plaats & tijd

Maandag om 09.30 uur: Yin & Reiki

Dinsdag om 17.30 uur: Yin & Restorative

Vrijdag om de week om 12.30 uur: Yin

Locatie: YogaPoint Utrecht aan de Oudegracht 44 en 44 a/d Werf. Boek hier je les via de website van YogaPoint.

Yin & Reiki

Rei staat in het Japans voor spirituele wijsheid of universeel en Ki voor levensenergie; Reiki. In een Reiki behandeling ontvang je door handoplegging de levensenergie die door alles heen stroomt.

Tijdens de Yin & Reiki les oefen je met het voelen van subtiele energie en ontvang je reiki terwijl je in savasana, de eindpose, ligt. Reiki kan je ondersteunen om oude energie los te laten en nieuwe energie te ontvangen. Zodat je weer in balans komt. Deze les is op elke moment goed te volgen maar bijzonder heilzaam in tijden van verhoogde stress of bij burn-outklachten.

Energy flows where attention goes.

Plaats & tijd

Maandag om 09.30 uur: Yin & Reiki

Locatie: YogaPoint Utrecht aan de Oudegracht 44 en 44 a/d Werf. Boek hier je les via de website van YogaPoint.

Yin & Restorative

Restorative yoga is net als Yin yoga een rustige vorm van yoga die zich richt op herstel van lichaam en geest. Bij restorative yoga worden veel props  (hulpmiddelen zoals kussens, blokken en dekens) gebruikt om het lichaam te ondersteunen. Alles gericht om van een doen naar een zijn-staat te komen.

Tijdens een Yin & Restorative worden twee yoga-stijlen gecombineerd. Bij restorative yoga worden veelal zittende en liggende houdingen nog langer aangehouden (soms wel 10-20 minuten), waardoor je zenuwstelsel kalmeert. Het is geschikt bij perioden van stress-, burn-out en verminderde belastbaarheid. Maar ook gewoon als je een moment wilt om helemaal tot jezelf te komen.

Plaats & tijd

Dinsdag om 17.30 uur: Yin & Restorative

Locatie: YogaPoint Utrecht aan de Oudegracht 44 en 44 a/d Werf. Boek hier je les via de website van YogaPoint.

Embodiment Class

De wekelijkse Embodiment class is een klein feestje: we combineren dansen (vrij bewegen), yoga en creatieve coaching oefeningen. Het is jouw moment om stil te staan bij je afgelopen week, te zakken in je lichaam en vanuit je gevoel te verbinden met jezelf. Zodat je jouw balans vindt en helder krijgt welke stappen je kunt zetten om te leven in overeenstemming met wie je van binnen bent.

Iedere les is een beetje anders. Dit kun je verwachten:

  • Inchecken: elke les starten we met een incheck moment om te landen.
  • Bewegen: door middel van vrije dans (ja, dit is ook voor jou; het hoeft er helemaal niet mooi of goed uit te zien 😉) en yoga zakken we van hoofd naar hart en lijf.
  • Reflectie: met behulp van visualisaties en creatieve oefeningen ga je aan de slag met je persoonlijke ontwikkeling.
  • Energie: soms doen we (zelf)reiki en energetische visualisaties zodat je ontspannen en opgeladen weer de deur uit gaat.

Waar het kan werken we met de fasen van het jaar en de energie en thematiek die daarbij hoort. Zo verbind jij je met je natuurlijke flow en die van het moment. Join the class!

Plaats & tijd

Binnenkort: vrijdagmiddag 

Locatie: BASEforStability aan de P.C. Borstraat 13, Utrecht. Boek hier je les via de website van BASEforStability